Haber

Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları Başladı

9. Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları farklı kilometre ve kategorilerde 3 yarışla başladı.

Kemer Belediyesi’nin desteğiyle 9.’su düzenlenen Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları’na 300’ü yabancı olmak üzere yaklaşık 750 sporcu katılıyor. Yarışlara katılacak Türkiye, ABD, İngiltere, Almanya, Rusya, Litvanya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Letonya, İtalya, Yunanistan, Azerbaycan ve İran’dan sporcular zorlu parkurlarda dereceye girmek için ter döküyor.

9. Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları; 65 kilometrelik Berg Sky Yarışı, Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’ndan saat 07:00’de Ulupınar Mahallesi Çıralı konumundan 27 kilometre Run to Sky ve saat 09:00’da başlayan KemerRun etaplarının 12 kilometresi ile Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’ndan başladı. KemerRun etabının startını Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu verdi.

12 ve 65 kilometrelik yarışlarda Kemer içini kaplayan parkuru koşan sporcular, yine Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda yarışı tamamlayacak. 27 kilometrelik parkurda sporcular, 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nın zirvesine ulaşmak için mücadele ediyor.

“Organizasyonlarda yer almaya devam edeceğiz”

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yarışlar öncesi yaptığı konuşmada, bu yıl 9’uncusu düzenlenen yarışlara katılan sporcuları Türkiye’nin en önemli spor destinasyonlarından biri olan Kemer’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Her türlü hava koşulunda çaba gösterebilen tüm sporculara başarılar dilediğini belirten Başkan Topaloğlu, Kemer Belediyesi olarak turizme katkı sağlayan tüm organizasyonlarda yer almaya devam edeceklerini belirtti.

Bugün tamamlanacak yarışlarda dereceye giren sporcular için ödül töreni düzenlenecek. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu