Yaşam

Oyuncu Serhat Teoman: Romantik komedinin içi biraz boşaltıldı

“Sevmek Yüzünden” filminde Ayça Ayşin Turan’la başrolü paylaşan Serhat Teoman romantik komedi projelerini eleştirdi.

Birsen Altuntaş’ın YouTube kanalına konuşan Serhat Teoman, yönetmenliğini Ahmet Kapucu’nun üstlendiği filmi neden kabul ettiğini şöyle anlattı:

“Türümüz romantik komedi ama Türkiye’de ve dünyada romantik komedinin içi biraz boşaltıldı. Biraz karakterlerden öte tiplere döndü olaylar ve safi aşka döndü, ritme döndü, heyecana döndü. Bu projede diğerlerinden farklı olarak karakterler bana çok gerçek geliyor.”

‘KARAKTERLER ÇOK GÜZEL ÇİZİLMİŞTİ’

Filmde acı bir travmayla sınanmış olan iş insanı Ömer’e hayat veren Serhat Teoman “Ben okurken Ömer’i bir romantik komedi, tip boyutunda bir karakter olarak okusaydım projede olmazdım. Ayça’nın rolü de öyle… Diğer arkadaşlarımızın da rolü de öyle… Gerçekten karakterler çok güzel çizilmişti. Ömer aslında çok trajik bir olay yaşamış bir karakter. Bu kadar trajik olayı yaşamış bir romantik filmin kahramanı olabilecek bir adam değil diye düşünürken İdil’in (Ayça Ayşin Turan) hayatına girmesiyle bambaşka bir boyut başlıyor. Ben açıkçası işin o kısmını sevdim. Onun ele alınış kısmını sevdim” diye konuştu.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu